جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲

اخبار

روز جهانی GIS

روزGIS  یک مراسم سالانه است که اولین بار در ۱۹ نوامبر ۱۹۹۹ توسط انجمن ملی جغرافیایی آمریکا و شرکت ESRI برگزار شد. از آن به بعد هر ساله در سومین چهارشنبه ماه نوامبر، این روز توسط همه افرادی که با نقشه و اطلاعات مکانی سرکار دارند در سراسر دنیا گرامی داشته مشود. در کشور ما نیز در چند سال اخیر جشنی توسط دانشگاه‌ها و نهادهای مختلف برگزار می‌شود.

حضور کارشناسان شرکت آبفا در هفتمین کنفرانس ملی GIS

در این کنفرانس، کارشناسان شرکت ضمن ارائه مقاله به بازدید از دستاوردهای سایر شرکت های پیشرو و شرکت‌های دانش‌بنیان تولید نرم‌افزار و سخت‌افزار مرتبط با GIS بازدید و تبادل اطلاعات نمودند.

معرفی کتاب آموزش GIS

امروزه کاربرد GIS در همه سازمان‌ها مشهود است. نیاز به یادگیری این رشته نوپا و کمبود منابع آموزشی مناسب که همکاران در واحدهای GIS در سازمان‌های مختلف نیاز خود را مرتفع سازند مشهود است. در کتاب حاضر آموزش نرم‌افزار ArcGIS10.6 به صورت طبقه‌بندی و با مثال‌های عملی و به صورت تصویری در ۱۵ فصل تالیف شده است. سرفصل‌های این کتاب به گونه‌ای انتخاب شده است تا برای همه دانشجویان رشته‌های که در چارت آموزشی آن‌ها درس  GISگنجانده شده است مورد استفاده باشد. با توجه به گستردگی GIS یادگیری مطالب این کتاب پایان راه نیست بلکه آغازی برای ورود  به دنیای شیرین GIS است.

 

کارگاه آموزش GPS مالتی فرکانسه

این کارگاه روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۸/۷ با حضور اعضای گروه GIS ستاد و رابطین GIS امورات در ستاد شرکت آبفا لرستان برگزار گردید. در این کارگاه آقای مهندس نوزادی نماینده شرکت مکان پرداز رایمند در ابتدای جلسه مقدمه ای را در باب GPS را در سالن جلسات  شرکت آبفا لرستان ارائه نمودند و سپس به ارائه مباحث نظری مربوط به GPS پرداختند.  سپس ایشان با همراهی مهندس پوراحمد کارشناس GIS شرکت آبفا لرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا هنرآموزران را به گروه های دو نفری تقسیم نمودند و نحوه کار عملی با GPS را در فضای بیرون آموزش دادند، به طوریکه که شرکت کنندگان نحوه کار را با GPS آموختند.